INNOVA S.A. jest producentem technologii do systemów sprzedaży (kas, drukarek i taksometrów fiskalnych). Doświadczenie zespołu w projektowaniu urządzeń elektronicznych do tego sektora sięga ponad 20 lat, od kiedy obecny Prezes Zarządu Mirosław Baranowski rozpoczął działalność tworząc jedne z pierwszych urządzeń fiskalnych w Polsce.
Firma INNOVA S.A. powstała w 2001 roku i od tamtej pory zaprojektowała kilkanaście całkowicie nowych modeli urządzeń fiskalnych w wielu wersjach i odmianach programowych. Wiele z nich było przełomowymi dla branży i wprowadzało nowy standard dla całego rynku. Urządzenia produkowane przez INNOVA S.A. charakteryzują się wysoką jakością, niezawodnością i ergonomią użytkowania.
INNOVA S.A. to firma pasjonatów elektroniki, których misją i nadrzędnym celem jest wprowadzanie do systemów sprzedaży najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w taki sposób, aby użytkowanie urządzeń stawało się coraz bardziej intuicyjne. Jednocześnie wprowadzanie nowych funkcjonalności ma prowadzić do poprawy ergonomii oraz przyspieszenia procesu zakupu/sprzedaży. Na szczególną uwagę zasługuje zaprojektowany w 2008 roku jedyny specjalizowany moduł kopii elektronicznej, który uzyskał dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski. Urządzenie to daje do kilkudziesięciu razy szybszą pracę i bezpieczeństwo danych w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań z kartą SD.

Obecnie INNOVA S.A. to jeden z liderów rynku urządzeń fiskalnych i dostawca technologiczny zarówno do największych sieci handlowych w Polsce, jak i mniejszych sklepów i zakładów usługowych z różnych branż.

Michał Pawłowski – Wiceprezes Zarządu INNOVA S.A. wyp. z czerwca 2013 roku:

„Chcemy tworzyć rewolucję w świecie systemów sprzedaży. Nasze produkty to zaawansowane narzędzia do zarządzania sprzedażą o dziecinnie łatwej obsłudze. Chcemy dać użytkownikom coś więcej niż spełnienie ich oczekiwań. Dzięki znajomości technologii i wiedzy jak z niej korzystać nasze projekty mają te oczekiwania wyprzedzać. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za zrewolucjonizowanie procesu zakupu/sprzedaży. Rozpoczęty proces inwestycyjny ma na celu stworzenie produktów i funkcjonalności które zmienią rzeczywistość obecnego stanowiska kasowego. Naszym obowiązkiem jest pokazywanie użytkownikom jak bardzo przemyślane zastosowanie nowych technologii może zoptymalizować proces sprzedaży z jednej strony i zrewolucjonizować sposób robienia zakupów z drugiej”